Az Európai Környezetvédelmi Ügynökség (European Environmental Agency, EEA) Tudományos Bizottsága (Scientific Committee, SC) több tagjának is idén lejár a mandátuma, ezért újabb tagokat keresnek. Az EEA arra törekszik, hogy a Tudományos Bizottság minden szempontból „diverz” (sokszínű) lenne, és mivel jelenleg nagyon kevés kelet-közép-európai tag van, ezért ezekből az országokból különösen várják a jelentkezőket.
Az Európai Környezetvédelmi Ügynökség – mint az Európai Unió szakosított ügynöksége – célja a fenntartható fejlődés támogatása, Európa környezeti állapot javításának elősegítése, valamint megbízható és összehasonlítható információk szolgáltatása Európa környezetállapotáról, a szakpolitikai célkitűzések megvalósulásáról a döntéshozók, a végrehajtásban érintettek és a nyilvánosság részére.
Az adatok és információk gyűjtése és szolgáltatása az Ügynökség által működtetett ún. Európai Környezeti Információs és Megfigyelő Hálózat (EIONET) segítségével történik, melynek munkájában a 39 (tag és együttműködő) ország Nemzeti Fókusz Pontjai (National Focal Points, NFPs) és Nemzeti Referencia Központjai (National Reference Centres, NRCs), valamint az Európai Téma Központok (European Topic Centres, ETCs) vesznek részt.
Az Ügynökség Igazgatótanácsának és ügyvezető igazgatójának munkáját emellett egy Tudományos Bizottság segíti. A Tudományos Bizottság több tagjának mandátuma idén, 2016-ban lejár, ezért az Igazgatótanács felhívást intézett az EEA-EIONET hálózat tagországai és együttműködő országai felé, Tudományos Bizottsági tag választásával kapcsolatban.
A Tudományos Bizottságról
A Tudományos Bizottság fő feladatai a következők:
A Tudományos Bizottság tagjai független, különböző szakterületekre specializálódott tudományos munkát végző szakemberek az EEA tag- és közreműködő országaiból. A Tudományos Bizottság elnökét és alelnökét saját tagjai közül jelöli ki, a bizottság tagjainak száma jelenleg 18 fő. A tagokat nyílt kiválasztási folyamat során 4 éves időintervallumra választják meg, mely mandátum egyszer megújítható. A Bizottság tagjai állandó díjazásban nem részesülnek, de az üléseken való részvételért teljes ellátás és napidíj jár. A munka nyelve az angol.
A Tudományos Bizottsági felhívásra elsősorban azon tudósok jelentkezését várják, akik az alábbi négy témakörben tevékenykednek:
Az eredeti, részletes leírást tartalmazó felhívás, az alkalmassági kritériumok, kiválasztási folyamat leírása és egyéb részletek a felhívással kapcsolatban az alábbi linken keresztül érhető el.
Az Ügynökség nagyon szeretné, ha a Tudományos Bizottság felépítése változatos lenne, és mivel jelenleg nagyon kevés kelet-közép-európai tag van, ezért ezekből az országokból különösen várják a jelentkezőket.
A jelentkezés határideje: 2016. június 10. (péntek) 12.00 (dél) (közép-európai idő).
Kérdés esetén kérem, forduljon bizalommal az Ügynökséggel való szakmai kapcsolattartásért felelős nemzeti koordinátorhoz/NFP-hez (Péntek Petra, Földművelésügyi Minisztérium, fdQuJGDuMgdnMFB2OWcGV0cmEucGVudGVrQGZtLmdvdi5odQ==, +361/79-53-632), vagy közvetlenül az Ügynökséghez (xOixYZCrad52cmYcc2MuY2FsbDE2LXF1ZXN0aW9uc0BlZWEuZXVyb3BhLmV1).
Kérjük, küldje tovább ezt az üzenetet azoknak a személyeknek, akiket Ön szerint érdekelhet ez a lehetőség.